Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

KAŠTIEĽNE LETO

...

Šóšovský kaštieľ ožíva v kultúrnospoločenskom živote...
Kaštieľne kultúrne leto 4. júla 2016 bolo organizované ako prvé veľké kultúrnospoločenské podujatie Mestského kultúrneho strediska mesta Hanušovce nad Topľou (ďalej len MsKS), ktoré sídli v Šóšovskom kaštieli.
Riaditeľka MsKS Bc. Ľubica Tomková  si ako motív prvého Kaštieľneho kultúrneho leta vybrala prejav ocenenia, uznania a poďakovania našim folkloristom – tanečníkom, spevákom, muzikantom.
Účinkovali: folklórna skupina Herlica z Petroviec s harmonikárom Stanislavom Medvecom, na husle hral František Pavúk, folklórne súbory Oblík a Vargovčan
z Hanušoviec nad Topľou, Vargovčan doprevádzala ĽH Stanislava Baláža z Giraltoviec.  Pán Jozef Bratko z Matiašky, ktorého p. Tomková oslovila, neodmietol pozvanie, jeho kone a rebriniak boli veľmi pekným a vítaným spestrením podujatia.
Oni a všetci ostatní nadšenci otvárajú cestu poznávania ľudovej kultúry nášho národa, našich koreňov a  hrdosti na vlastné tradície. Aby sme i v každodennom kolobehu života napĺňali odkaz tohto krásneho  kultúrneho dedičstva.
V predvečer 5. júla sme vzdali úctu a pamiatku aj sviatku svätých Cyrila a Metoda.
Každé takéto veľké podujatie je predovšetkým o myšlienke. A práve toto prostredie vytvorilo vo mne myšlienku uskutočniť podujatie pred kaštieľom – ako prepojenie histórie Šóšovského kaštieľa a histórie folklórneho kultúrneho dedičstva našich predkov, ktoré žiari v našom národe ako klenot.
Som rada že i toto stretnutie bolo príležitosťou na krátke, milé zastavenie, potešenie srdca a obveselenie, a zrekonštruovaný Šóšovský kaštieľ, známejší aj pod názvom Malý kaštieľ, dotváral tomu  krásnu kulisu a príjemnú atmosféru.                                                                           
                                                                                                                Bc. Ľubica Tomková, riaditeľka MsKS

 


Vytvorené: 5. 12. 2016
Posledná aktualizácia: 28. 2. 2020 10:13
Autor: Správce Webu